Porównanie Bissell Crosswave Pet Pro vs BISSELL CROSSWAVE 17132

Bissell Crosswave Pet Pro
Bissell Crosswave Pet Pro
BISSELL CROSSWAVE 17132
BISSELL CROSSWAVE 17132
Cena od1 175,00 od929,00
Ocena
4,5
28 opinii
4,46 5 0 (4,5)
4,4
100 opinii
4,4 5 0 (4,4)
Wybrane oferty

Dane podstawowe

Marka Bissell Bissell
Typ filtra HEPA Zmywalny filtr, Tekstylny
Rodzaj zasilania Sieciowe Sieciowe
Napięcie 240 V 230 V
Czas pracy - 90 min

Etykieta energetyczna

Poziom hałasu 76 dB 80 dB

Funkcje

Funkcje Funkcja mopa Funkcja mopa
Praca na mokro Tak Tak
Zastosowane technologie Oświetlenie LED -
Dołączone wyposażenie Instrukcja obsługi Turboszczotka

Parametry fizyczne

Kolor Srebrne Niebieskie
Pojemność worka/pojemnika [l] 0,62 l 0,82 l
Wbudowany ręczny odkurzacz Nie Nie
Długość przewodu 7,6 m 7,5 m

Klasa reemisji kurzu Nie dotyczy Nie dotyczy
Roczne zużycie energii Nie dotyczy Nie dotyczy
Moc ssania 32 AW 32 AW
Model Crosswave Pet Pro CROSSWAVE 17132

Cechy Produktów

Opinie

Opinie kupujących
  • s...o Ocena: 4/5
    Bardzo przydatne i skuteczne urządzenie do czyszczenia podłogi na błysk. Trzeba nauczyć się go używać, w szczególności odpowiednio przygotować wodę do mycia podłogi i obsługę przycisku dozowania płynu, aby nie zostawiał smug. Z wad: - jest niezbyt giętki, w wiele miejsc nie dotrze łatwo - to nie jest tak elastyczne urządzenie jak odkurzacz bezprzewodowy, który wjedzie praktycznie wszędzie; - działa tylko do przodu, nie można myć podłogi cofając go za siebie, co przydawałoby się nieraz w mniejszych pomieszczeniach; - brak podświetlenia mytej podłogi (z wyjątkiem momentów dozowania płynu - bezsensowny pomysł). Gdyby nie te wady, dałbym 5 czytaj więcej
  • i...a Ocena: 5/5
    Sprzęt rewelacyjny! Ograniczenie czasu przeznaczonego na sprzątanie – nie do ocenienia ;) Mam w domu psa, który nanosi bardzo dużo piasku, brudu (specyfika długowłosego psa i mieszkania wśród pól) plus oczywiście wszechobecna sierść – ale Bissell poradził sobie idealnie. Urządzenie nie za bardzo nadaje się do odkurzania i mycia schodów ;) – przynajmniej u mnie jest za mało miejsca do manewrowania, ale powierzchnie płaskie elegancko wyczyszczone. Fakt, nie da się odkurzyć pod meblami, i nie do chodzi do brzegu (ok. 1,5 cm) ale nie mam wielu takich miejsc w domu, więc wg mnie nie wpływa to na końcowy efekt sprzątania. Bissella używam głównie do odkurzania i mycia podłóg, z dywanem i wykładziną nie do końca udaje mi się dobrze pracować. Użytkuję sprzęt od niedawna i muszę się nauczyć odpowi czytaj więcej
  • m...a Ocena: 5/5
    Nie mogę złego słowa powiedzieć, urządzenie bardzo dopracowane i spełnia moje oczekiwania. Nadaje się do podłogi która wyglada jak zupa. W kuchni po gotowaniu z dziećmi gdzie wszystko jest na podłodze. 2 min i jest czysta. To rozumiem. Jestem tez miło zaskoczona dołączonym płynem do mycia podłóg który działa i pięknie pachnie. Napewno będę kupowała ten plyn. Nie mogę wypowiedzieć się na temat wykładzin bo u mnie w domu jest tylko twarda podłoga z fugami. Fugi domywa. Najbardziej martwiłam się o hałas ale jest głośny na poziomie moje drugiego odkurzacza i nie jest zle jak opisują. Szybko sie czyści - mi zajmuje to 3 min. czytaj więcej
  • Alina Ocena: 4,5/5
    Z odkurzacza jestem zadowolona.Dla mnie najważniejsza jest funkcja mycia podłóg. Jedyna uwaga to taka, że nigdzie nie było informacji, że płyn dozowany jest dopiero wtedy, gdy trzyma się przyciśnięty klawisz na rękojeści. Jak się go puści to przestaje płynąć płyn i jednocześnie nie świeci się podświetlenie. Po drugie: parę osób pisało, że pozostają smugi po myciu. Jest to według mnie spowodowane zbyt dużą ilością dodanego płynu do wody. Następna sprawa to płyn do mycia podłóg dodawany do wody (tylko dotyczy podłóg twardych). Według mnie to można używać każdy płyn do maszynowego mycia podłóg. Są to płyny niskopieniące. Jeszcze uwaga o myciu szczotki po użyciu odkurzacza. Jeśli jest bardzo brudna to najlepiej opłukać ją pod kranem , a potem na podstawce dostarczonej do odkurzacza. Jeśli nie czytaj więcej
  • Krzysztof Ocena: 4/5
    Ocena na podstawie jednokrotnego używania. Na różnych powierzchniach: parkiet, terakota, wykładzina ,dywan. Bardzo dobrze zbiera wlosy z kota z miękkich podłoży, Efekty są widoczne, dywany wyglądają na bardzo odświezone. Niezbyt dobrze sobie radzi z mocniejszymi lub starszymi plamami na glazurze. Bardzo łatwy w obsłudze, ładnie się prezentuje, nie zajmuje dużo miejsca. Szybko się czyści, Trzeba bardzo uważac na wszelkiego rodzaju kalble czy przywody leżące na podłodze. Minuesem jest szybkie zużywanie się specjalnego ,dedykowanego do tego odkurzacza płynu, który wlewa się do zbiornika z wodą.Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. czytaj więcej
  • Ewelina Ostolska Ocena: 5/5
    Jestem bardzo zadowolona z zakupu! :) Rewelacja! Bardzo wysoka jakość wykonania - odkurzacz jest dopracowany, firma zadbała o każdy szczegół. Odkurza, myje i suszy podłogę, pięknie czyści dywany, psia i kocia sierść mu nie straszna :) Nie zostawia praktycznie żadnych smug (nie wiem skąd pojawiają się takie komentarze), jedyną wadą jest to, że szczotka nie jest w stanie dotrzeć do szczeliny między ściąną a podłogą, ale dla mnie nie jest to jakiś wielki problem. Podłogi błyszczą :) dywan odświeżony :) czyszczenie pojemnika na brudną wodę i szczotki jest banalnie proste, za to też plus. Odkurzacz ma dwa pojemniki - na brudną wodę i czystą z płynem - podłoga myta jest wyłącznie czystą wodą = brak smug - niby to takie logiczne, ale wiele odkurzaczy myjących ma tylko jeden zbiornik (brud rozmaz czytaj więcej

Podsumowanie

Liczba punktów 3/5 2/5
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Typ filtra

Typ filtra w odkurzaczach ma kluczowe znaczenie dla jakości powietrza i wydajności odkurzania. Najpopularniejsze to filtr Hepa, filtr wodny, filtr węglowy, filtr workowy, filtr cyklonowy oraz filtr piankowy. Wybór zależy od potrzeb i rodzaju zanieczyszczeń w domu.

Rodzaj zasilania

Rodzaj zasilania w odkurzaczach to istotny parametr. Wyróżniamy odkurzacze przewodowe, odkurzacze akumulatorowe, odkurzacze samobieżne czy odkurzacze z wodnym zbiornikiem. Wybór zależy od potrzeb i rodzaju czyszczenia.

Napięcie

Określa, z jakiej sieci elektrycznej urządzenie pobiera prąd. W większości krajów standardowe napięcie to 220-240V (w Europie), a w USA i Kanadzie to 110-120V. Wybór odkurzacza z odpowiednim napięciem jest istotny, aby zapewnić prawidłowe działanie urządzenia i uniknąć problemów z zasilaniem. Przed zakupem warto upewnić się, że odkurzacz jest zgodny z napięciem w miejscu użytkowania.

Czas pracy

Określa, ile czasu urządzenie może działać na jednym naładowaniu lub jednym zbiorniku na kurz. Długość czasu pracy może być istotnym parametrem, zwłaszcza w przypadku odkurzaczy robotycznych lub bezprzewodowych, gdzie dłuższy czas pracy oznacza większą wydajność i zdolność do sprzątania większych obszarów bez konieczności ładowania lub opróżniania. Jest to ważny czynnik, który wpływa na wygodę użytkowania i efektywność odkurzacza.

Czas ładowania

Czas ładowania to parametr elektrycznej szczoteczki do zębów, który mówi o tym, ile czasu zajmie pełnie załadowanie akumulatora szczoteczki po jego rozładowaniu. Parametr ten podawany jest w godzinach i zazwyczaj wynosi nawet kilkanaście godzin, które trzeba przeznaczyć na pełne naładowanie urządzenia. Dla każdego urządzenia parametr ten może być mniejszy, jeśli po każdym użyciu użytkownik odłoży szczoteczkę na podstawkę ładującą.

Poziom hałasu

Poziom hałasu odkurzacza to parametr mierzony w decybelach. Określa on poziom hałasu emitowany przez urządzenie podczas jego pracy. Im wyższy poziom hałasu, tym jest on bardziej uciążliwy dla człowieka. Odkurzacze nie są zazwyczaj cichymi urządzenia, nie pracują one stale, jak np. lodówka, w związku z czym hałas, który wytwarzają jest krótkotrwały. Jeśli jednak zależy nam na jak najcichszym urządzeniu, to wybierajmy urządzenie o niskim parametrze poziomu hałasu.

Funkcje

Standardowe obejmują regulację mocy, ssanie na różnych podłogach, worki lub pojemniki na kurz, a także filtrację HEPA. Zaawansowane modele mogą oferować nawigację laserową, zdalne sterowanie, harmonogram sprzątania, detekcję zanieczyszczeń, czy obsługę przez aplikacje mobilne. Innowacje wpływają na wygodę i efektywność odkurzania, pozwalając dostosować urządzenie do różnych potrzeb i środowisk.

Praca na mokro

Zdolność urządzenia do zbierania zarówno suchych jak i mokrych zanieczyszczeń, takich jak płyny czy rozlany sok. Odkurzacze wyposażone w tę funkcję są wszechstronne i idealne do sprzątania w kuchni czy łazience. Mogą usuwać nie tylko kurz, ale także plamy i wilgoć, co ułatwia utrzymanie czystości w różnych sytuacjach. To przydatna opcja zwłaszcza w przypadku awaryjnych wycieków lub czyszczenia powierzchni podłogowych z trudno usuwalnymi zabrudzeniami.

Pojemność worka/pojemnika [l]

Pojemność worka/pojemnika to jeden z parametrów odkurzacza, który określa pojemność worka w przypadku odkurzacza na worki i pojemność pojemnika w przypadku odkurzaczy bez workowych. Parametr ten podaje się w litrach, im wyższa jego wartość, tym rzadziej musimy opróżniać pojemnik na zabrudzenia lub wymieniać worek. Standardowa pojemność worka/pojemnika w odkurzaczu wynosi od 1 do 5 litrów. Im większy model tym większą będzie miał pojemność.

Wbudowany ręczny odkurzacz

Praktyczna funkcja, która umożliwia odłączenie części głowicy lub odkurzacza głównego i używanie ich jako przenośnego odkurzacza do szybkiego sprzątania trudno dostępnych miejsc, takich jak meble, schody czy samochód. To rozwiązanie znacznie zwiększa wszechstronność i użyteczność odkurzacza, ułatwiając utrzymanie czystości w całym domu.

Długość przewodu

Długość przewodu to parametr podawany w metrach, który mówi nam o tym, jak długi jest przewód zasilający urządzenie. Im dłuższy przewód, tym wygodniej nam korzystać z urządzenia.

Roczne zużycie energii

Informacja o tym, ile energii zużyje odkurzacz podczas typowego roku użytkowania. Jest wyrażane w kilowatogodzinach (kWh) i pomaga oszacować koszty związane z eksploatacją urządzenia. Odkurzacze o niższym rocznym zużyciu energii są bardziej energooszczędne, co może wpłynąć pozytywnie na rachunki za prąd i środowisko naturalne. Wybór odkurzacza z uwzględnieniem tej wartości może być korzystny zarówno pod względem oszczędności, jak i ekologii.