Porównanie Teufel Cinebar Pro Easy czarny vs JBL Bar 9.1

Teufel Cinebar Pro Easy czarny
Teufel Cinebar Pro Easy czarny
JBL Bar 9.1
JBL Bar 9.1
Cena wyprzedane wyprzedane
Ocena
4,9
90 opinii
4,88 5 0 (4,9)

Dane podstawowe

Marka Teufel JBL
Rodzaj Soundbar (Listwa) Soundbar + Subwoofer
Typ subwoofera Aktywny Bezprzewodowy, Aktywny

Parametry techniczne

Liczba kanałów 2.1 9.1
Komunikacja Bluetooth Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, HDMI 2.1, USB
Moc łączna zestawu - od 401W
Dekodery dźwięku - DTS X, Dolby Atmos

Parametry fizyczne

Kolor Czarny Czarny
Zakrzywiony (Curved) Nie Nie

Moc całkowita 300 W 300 W

Cechy Produktów

Opinie

Opinie kupujących
  • Ten produkt nie ma jeszcze opinii
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 5/5
    Kupiłem jednak JBL bar 9.1 i nie żałuje Wybierałem między własnie tym JBL-em a SAMSUNGIEM HW Q90R i HW N950. Sprzęt naprawdę dobrze wykonany, dokładnie się przyglądałem przy rozpakowywaniu paczki. Po podłączeniu i odpaleniu miałem trochę mieszane uczucia ale po kalibracji i rozstawieniu w pokoju tak jak ma być megaaa. Z godziny na godzinę gra lepiej, pewnie po paru dniach użytkowania dopiero pokaże swoje pełne oblicze jak się głośniki już rozchodzą na 100%. BASS jest potężny. W salonie 30m2 nie przekroczyłem póki co skali 30 bo by chyba szyby popękały.. Brakuje jednak trochę bardziej zaawansowanych ustawień dźwięku, equalizera albo czegoś w podobnym stylu, są do wyboru trzy przyciski BASS, REAR i ATMOS w potrójnej skali, da się ustawić żeby fajnie grało ale jednak mam pewien niedosyt. Bra czytaj więcej
  • k...6 Ocena: 5/5
    Rewelacja. W warunkach domowych nic lepszego nie jest potrzebne. Dźwięk czysty i bardzo przestrzenny. Bardzo fajna opcja z dołączaniem małych głośników. Łatwe pierwsze uruchomienie. Słychać każdy efekt dźwiękowy w filmach (pojedyncze krople, spadające łuski). Zdecydowanie polecam. czytaj więcej
  • godrick Ocena: 5/5
    Sprzęt mega. W końcu super dźwięk przestrzenny jak w kinie. Jak pada deszcz to słychać każdą kroplę wokół Ciebie. Oczywiście źródło sygnału musi być dobre bo na kablówce takich efektów nie ma. Ale i tak na kablówce dźwięk jest dwa razy lepszy niż sounbar Samsung 7500. JBL dziś się nawet zaktualizował. Jest baaardzo głośny 😉. Jedyne co to jeszcze próbuje go sprawować z qledem żeby można było sterować głośnością pilotem od tv. I po kalibracji głośników bocznych grają one gorzej, jeszcze będę z tym kombinował, ale póki co nie polecam kalibrować 😉 czytaj więcej

Podsumowanie

Liczba punktów 0/1 0/1

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Rodzaj soundbarów to przede wszystkim konstrukcja, np. pojedynczy soundbar, soundbar z wbudowanym subwooferem lub soundbar z możliwością podłączenia bezprzewodowego subwoofera. Mogą różnić się też konfiguracją głośników, np. stereo, wielokanałowy lub wirtualny dźwięk przestrzenny.

Typ subwoofera

Typ subwoofera w soundbarach to zwykle bezprzewodowy subwoofer aktywny. Jest to oddzielne urządzenie, które można umieścić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, co zapewnia lepszą dystrybucję basów i ulepsza dźwięk. Subwoofer aktywny zawiera własne zasilanie i wzmacniacz, co pozwala na głębokie i mocne basy.

Liczba kanałów

Liczba kanałów odnosi się do ilości oddzielnych ścieżek dźwiękowych, które są emitowane przez głośniki. Typowy soundbar może mieć 2.0 (dwie ścieżki stereo), 2.1 (dwie ścieżki stereo plus subwoofer), 5.1 (pięć głośników i subwoofer) lub nawet więcej kanałów, co wpływa na jakość dźwięku i doświadczenie dźwiękowe użytkownika.

Komunikacja

Komunikacja to proces przekazywania sygnałów dźwiękowych między różnymi urządzeniami lub głośnikami, obejmuje połączenia przewodowe, takie jak HDMI, optyczne lub analogowe, oraz bezprzewodowe, takie jak Bluetooth, Wi-Fi lub NFC, umożliwiając różne sposoby podłączenia i strumieniowania dźwięku.

Dekodery dźwięku

Dekodery dźwięku przetwarzają różne formaty dźwięku na sygnał, który może być odtwarzany przez głośniki - mogą obsługiwać standardy dźwięku, takie jak Dolby Digital, DTS lub nawet nowsze formaty, zapewniając lepszą jakość dźwięku i bardziej immersyjne doświadczenie słuchania.

Złącza

Złącza mogą obejmować: wejścia audio analogowe (np. RCA, AUX), cyfrowe (np. optyczne, koaksjalne), porty USB (do odtwarzania muzyki z pendrive'a), czytnik kart SD (do odtwarzania z kart pamięci), oraz złącza Bluetooth (do bezprzewodowego połączenia z urządzeniami). Różnorodne złącza pozwalają na podłączenie różnych źródeł dźwięku i zwiększają funkcjonalność zestawu stereo.

Pobór mocy

Pobór mocy to jeden z parametrów telewizora, który informuje o tym, ile dane urządzenie pobiera energii elektrycznej. Na tej podstawie ustala się klasę energetyczną urządzenia, która jest siedmiostopniowa od A+++ do D. Urządzenia o klasie od A+++ do A mają najwyższą klasę energetyczną, a więc pobierają najmniej prądu. Przekłada się to niższe rachunki i jest też bardziej ekologiczne.

Pobór mocy w trybie czuwania

Pobór mocy w trybie czuwania to jeden z parametrów telewizora informujący o tym, ile prądu zużyje urządzenie w trybie stand by. Tryb czuwania to bardzo wygodna funkcja, która umożliwia ponowne uruchomienie telewizora i jego wyłączenie bez konieczności podchodzenia do urządzenia, wystarczy do tego pilot. Jednak telewizor mimo, że z niego nie korzystamy wciąż pobiera energię elektryczną, dlatego im niższa wartość parametru, tym lepiej.