Porównanie Electrolux Induction 300 SLIM-FIT CIT61443 vs Electrolux Bridge 600 SLIM-FIT EIV634

Electrolux Induction 300 SLIM-FIT CIT61443
Electrolux Induction 300 SLIM-FIT CIT61443
Electrolux Bridge 600 SLIM-FIT EIV634
Electrolux Bridge 600 SLIM-FIT EIV634
Cena od1 329,99 od1 659,04
Ocena
4,7
39 opinii
4,68 5 0 (4,7)
4,8
58 opinii
4,75 5 0 (4,8)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka Electrolux Electrolux
Model SLIM-FIT CIT61443 EIV634
Rodzaj płyty Indukcyjne Indukcyjne
Pola grzejne 4 pola 4 pola
Zegar Tak Nie
Zabezpieczenie przed dziećmi Tak Tak
Kolor Czarne Czarne

Techniczne

Moc 7200 W 7350 W
Wykonanie płyty Szkło ceramiczne Szkło ceramiczne
Napięcie zasilania [V] 400, 220-240 -
Ilość stopnii mocy 14 3

Fizyczne

Szerokość 56 cm 59 cm
Wysokość 51 cm -
Głębokość 52 cm 49 cm

Funkcje

Sterowanie Dotykowe Dotykowe
Funkcje Timer, Wskaźnik ciepła resztkowego, Blokada przed dziećmi Zwiększenie mocy grzania pola, Booster
Funkcja PowerBoost Nie Tak
Funkcja QuickStart Nie Nie
Funkcja ReStart Nie Nie
Funkcja Stop&Go Nie Nie
Timer z funkcją wyłączenia dla każdego pola Tak Tak
Sygnał dźwiękowy końca pracy Tak Tak
Pola grzejne poszerzane Nie -
Ceramika HighSpeed Nie Nie
Wskaźnik zalegania ciepła - 3-stopniowy
Wyświetlacz zużycia energii - Nie

Płyta

Moc - Palnik 1 2500W 1400 W
Moc - Palnik 2 2800 W 2300 W
Moc - Palnik 3 3700 W 1800 W
Moc - Palnik 4 - 2300 W

Cechy Produktów

łatwość czyszczenia
łatwość obsługi
wygoda
głośność
montaż
funkjonalność

Opinie

Opinie kupujących
  • Marcin Ocena: 5/5
    Miałem wcześniej Mastercooka, lecz po kilku latach uległ awarii i z powodu braku części musiałem go wymienić. Najpierw padło na amice, ale po zamontowaniu od razu zwróciłem do sklepu - koszmarny czas gotowania. Następnie padło na Beko, lecz jej obsługa była fatalna - za każdym razem, gdy chciało się zmienić moc panika nawet jak kipiało, wymagało wykonania aż trzech kliknięć - odblokowania, wybrania palnika i wybrania mocy. Płyta uległa uszkodzeniu i teraz padło na ocenianego Elektroluxa.... Raz, że czas pracy i gotowania jest zabójczo szybki, to w dodatku sterowanie jest mega intuicyjne. Polecam. czytaj więcej
  • r...s Ocena: 5/5
    Polecam tem model. Super utrzymanie czystości. Szybkie grzanie. Intuicujna obsługa. czytaj więcej
  • w...e Ocena: 5/5
    Chyba najlepsza na rynku płyta indukcyjna pod 230V, ponieważ ma bardzo elastyczny sposób ustawienia mocy maksymalnej. Moc można ustawić od 1500W co pol kilowata, dzięki czemu można bezpiecznie ją użytkować w instalacji jednofazowej. Sama płyta bardzo cicha i szybka w działaniu. Bardzo dobrze wykonana i łatwa w czyszczeniu. W tej cenie to hit, jeśli chodzi o możliwości i nie potrzeba przepłacać, kupując płyty z wyższej półki. czytaj więcej
  • julia.platnosci***** Ocena: 5/5
    Produkt spełnia swoje zadanie. Dobra marka.Łatwy montaż, standardowy rozmiar, wszystko pasuje. czytaj więcej
  • d...a Ocena: 5/5
    Płyta doskonała, takiej szukałam i ją nareszcie mam! cicho działa, świetnie się ją czyści, dźwięk jest delikatny (nie wibrujący na przelot w głowie) a pola się szybko nagrzewają. Dotychczas miałam płytę firmy B , która była mega głośna i szalenie się rysowała a dodatkowo pulsacyjnie grzała tak głośno że nikt jej nie lubił - każdy ją słyszał :). Zdecydowanie to dobry zakup, mam nadzieję że na lata :) montaż szybki bo obecnie producenci mają takie same wymiary więc to tylko kwestia podłączenia ! czytaj więcej
  • s...e Ocena: 5/5
    Wykonanie super czytaj więcej

Podsumowanie

Liczba punktów 4/5 3/5
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj płyty

Wskazuje na technologię używaną do gotowania. Spotykamy się z płytami ceramicznymi, indukcyjnymi i spiralnymi.

Pola grzejne

Pole grzejne płyty elektrycznej jest punktem, na którym stawia się naczynie. Podgrzewa się ono do określonej temperatury. Ilość pól grzewczych określa liczbę naczyń, którą można ustawić na płycie. Najczęściej spotykane są płyty z czterema polami grzewczymi, jednak na rynku dostępne są również mniejsze, z dwoma polami. Lub takie gdzie pola można łączyć celem gotowania w większych naczyniach.

Moc

Jest to wydajność urządzenia. Mierzy się ją w watach (W) lub kilowatach (kW). Im wyższa moc, tym urządzenie działa szybciej i skuteczniej. Wybór mocy zależy od indywidualnych potrzeb i zastosowania urządzenia.

Wykonanie płyty

Odnosi się do jej materiałów i jakości konstrukcji. Płyty do zabudowy i wolnostojące są dostępne w różnych wykonaniach, w tym stal nierdzewna, emaliowana stal, szkło ceramiczne itp. Wybór wykonania ma wpływ na trwałość, estetykę i łatwość czyszczenia. Stal nierdzewna jest trwała i odporna na korozję. Emaliowana stal jest trwała i łatwa do utrzymania w czystości. Szkło ceramiczne jest eleganckie i proste w czyszczeniu.

Ilość stopnii mocy

Ilość stopni mocy to jeden z parametrów płyty elektrycznej, który informuje nas o tym, ile różnych poziomów mocy można ustawić podczas korzystania z danej płyty elektrycznej. Tak jak w kuchence gazowej regulujemy moc ognia, tak w przypadku płyty elektrycznej możemy kontrolować poziom nagrzania pola grzejnego. Standardowo płyty mają 7 poziomów mocy, a najniższy poziom służy to podtrzymywania ciepła.

Szerokość zabudowy

Odnosi się do wymiarów urządzenia i jest ważnym aspektem podczas planowania kuchni. Możesz znaleźć płyty o różnych szerokościach, zazwyczaj od 30 do 90 cm. Wybór zależy od dostępnego miejsca i potrzeb kuchennych.

Wysokość

Ten wymiar określa odległość od dolnej do górnej części urządzenia. Wysokość ma znaczenie w kontekście ergonomii i wygody użytkowania, wpływając na dostępność oraz komfort obsługi urządzeń.

Głębokość

Ten wymiar określa odległość od przedniej do tylnej części urządzenia. Jest istotny przy planowaniu umiejscowienia sprzętu, aby upewnić się, że będzie on odpowiednio pasować do dostępnej przestrzeni.

Sterowanie

Sterowanie - dostępny typ sterowania.

Funkcje

Najczęściej spotykane to zabezpieczenie przed przegrzaniem, wskaźniki ciepła, możliwość regulacji mocy i termoregulacji. Znajdziesz także płyty z opcją szybkiego gotowania czy podtrzymywania ciepła.