Porównanie Samsung Dual Cook NV70M5520CB vs Samsung Dual Cook NV70H5787CB

Samsung Dual Cook NV70M5520CB
Samsung Dual Cook NV70M5520CB
Samsung Dual Cook NV70H5787CB
Samsung Dual Cook NV70H5787CB
Cena wyprzedane wyprzedane
Ocena
4,6
11 opinii
4,59 5 0 (4,6)
4,3
55 opinii
4,25 5 0 (4,3)

Dane podstawowe

Marka Samsung Samsung
Rodzaj Elektryczny Elektryczny
Front Nowoczesne Nowoczesne
Pojemność 70 l 68 l
Prowadnice Teleskopowe Teleskopowe
Sterowanie Sensorowe Sensorowe
Model - Dual Cook NV70H5787CB
Wnętrze piekarnika - Emalia ceramiczna

Funkcje

Funkcje Termoobieg Grill, Termoobieg
Ilość funkcji piekarnika 40 18
Termoobieg Tak Tak
Rożen Nie Nie
Wyświetlacz Tak Tak
Czyszczenie Parowe Parowe, Pyroliza
Grill - Tak
Termosonda - Nie
Zegar - Tak
Timer - Tak
Blokada piekarnika - Tak
Zastosowane technologie - DualCook, Steam Clean

Etykieta energetyczna

Moc 3800 W 2200 W
Klasa energetyczna A A
Napięcie zasilania - 230 V

Parametry fizyczne

Szerokość 59,5 cm 60 cm
Wysokość 59,5 cm 59,5 cm
Głębokość 56,6 cm 56,6 cm
Kolor Czarne Czarne

Cechy Produktów

łatwość czyszczenia
łatwość obsługi
wygoda
jakość wykończenia
funkcjonalność
wyposażenie

Opinie

Opinie kupujących
  • Jola Ocena: 5/5
    POLECAM piekarnik jest super czytaj więcej
  • Rafał Ocena: 5/5
    super sprzet..... czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 5/5
    Piekarnik klasy premium bardzo dobrze wykonany łatwy w obsłudze i czyszczeniu dodatkowo możliwość pieczenia 2 potraw jednocześnie w innych temperaturach.Na początku nie byłem przekonany co do piekarnika być może że to mój pierwszy ale po podłączeniu i wypróbowaniu nie zamieniłbym na inny dotykowy wyświetlacz działa bardzo dobrze nawet zabrudzony :) łatwość w czyszczeniu to tez bardzo duży plus osobiście mogę polecić z całym sercem ! #uzytkownikSamsung czytaj więcej
  • Bacha Ocena: 5/5
    Piekarnik rewelacja, pięknie się prezentuje, szybko się nagrzewa, dwie komory pieczenia dzięki funkcji dualcook - rewelacja, nie ma potrzeby nagrzewania całego piekarnika jeżeli pieczemy tylko jedna potrawę. jestem bardzo zadowolona, robi wrażenie w kuchni!!! Gorąco polecam!!!! czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 5/5
    piekarnik szybko sie nagrzewa, bardzo dobrze dzialajaca grzalka gorna, super wyglada, uzywam miesiac i polecam. jedyna wada produktu to fakt ze nie ma cichego domykania drzwiczek - taka uroda tego modelu - wiedzialam to przed zakupem pomimo to sie zdecydowalam i nie zaluje czytaj więcej
  • Artur Ocena: 4,5/5
    Piekarnik wygląda bardzo elegancko, idealnie pasuje do lodówki z czarnego szkła, z niebieskim podświetleniem, niestety płyta z niebieskim podświetleniem to model flagowy i cena 2900. Funkcja dual na pewno będzie wykorzystywana. czytaj więcej

Podsumowanie

Liczba punktów 7/10 6/10

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Określa ich przeznaczenie i sposób montażu. Istnieją różne typy piekarników, takie jak kompaktowe, parowe lub mikrofalowe, które łączą piekarnik i mikrofalówkę w jednym urządzeniu. Wybór zależy od potrzeb użytkownika i dostępnej przestrzeni w kuchni.

Front

Odnosi się do wyglądu zewnętrznej części urządzenia, którą widać na zewnątrz. Front może mieć różne style, takie jak stal nierdzewna, czarna ceramika, biała emalia itp. Wybór frontu może wpłynąć na estetykę kuchni, dopasowując się do pozostałych urządzeń AGD lub mebli kuchennych.

Pojemność

Pojemność to jeden z parametrów piekarnika, który podawany jest w litrach. Parametr ten określa liczbę dań, które jednocześnie można przyrządzić w piekarniku i jest on uzależniony od wymiarów urządzenia. Najmniejsze, kompaktowe piekarniki, o pojemności 30-50 litrów, pozwolą przyrządzić jedno danie. Standardowe piekarniki mają pojemność 50-80 litrów i są najczęściej wybierane przez rodziny. Urządzenia o największych wymiarach będą mieć największą pojemność od 80 do 90 litrów.

Prowadnice

Istotny element, który umożliwia wysuwanie i wsuwanie rusztu lub blachy wewnątrz piekarnika. Mogą być teleskopowe lub standardowe. Prowadnice teleskopowe pozwalają wyciągnąć wnętrze piekarnika na zewnątrz, ułatwiając obsługę potraw. Prowadnice standardowe nie wychodzą poza wnętrze piekarnika. Teleskopowe prowadnice są wygodniejsze, ale mogą być dostępne tylko w droższych modelach.

Sterowanie

Określa sposób kontrolowania urządzenia. Może to być sterowanie mechaniczne (np. pokrętłami), elektroniczne (panel dotykowy), zdalne (pilot), głosowe (za pomocą asystentów) lub przez aplikację mobilną. Wybór zależy od rodzaju urządzenia i preferencji użytkownika. Sterowanie elektroniczne zapewnia precyzję, a zdalne oraz głosowe dodają wygodę. Aplikacje mobilne pozwalają na zdalny monitoring i kontrolę.

Funkcje

Obejmują m.in. konwekcję, grzanie górnego i dolnego grzałki, termoobieg, rozmrażanie i wiele innych.

Ilość funkcji piekarnika

Określa różnorodność możliwości gotowania. Standardowe piekarniki oferują podstawowe funkcje, takie jak pieczenie góra-dół, termoobieg, grill i rozmrażanie. Jednak nowoczesne modele mogą mieć znacznie więcej opcji, takie jak gotowanie na parze, funkcje automatycznego pieczenia, programy do wypieku chleba, pizzę itp.

Termoobieg

Termoobieg - mechanizm, który za pomocą wiatraków umożliwia cyrkulację gorącego powietrza w piekarniku. Piekarniki z termoobiegiem rozprowadzają ciepło równomiernie w całym piecu, usuwając przy tym całkowicie znajdujące się w nim zimne powietrze, co konsekwencji tego umożliwia bardziej równomierne, szybsze i dzięki niższej wymaganej dla piekarnika temperaturze - oszczędniejsze gotowanie niż w konwencjonalnych piekarnikach.

Grill

Grill to jedna z funkcji piekarników, dzięki której, możliwe jest przygotowanie w nim większej ilości różnego rodzaju potraw. Grillowanie potraw w piekarniku, polega na umieszczenie ich bezpośrednio pod źródłem ciepła. Otrzymujemy w ten sposób zapieczoną, chrupiącą powierzchnię i upieczony środek. Bardzo często grill nastawiamy dopiero pod koniec pieczenia, by nie wysuszyć potrawy, gdyż moc grilla jest większa niż standardowego pieczenia.

Rożen

Niektóre nowsze piekarniki mają w swoim wyposażeniu rożen, często również obrotowy, który pozwala na idealne wypieczenie potraw - najczęściej mięsnych - równomiernie z każdej strony. Dokonując wyboru nowego piekarnika, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on wyposażony w tę funkcję. Ułatwia on i przyśpiesza przyrządzanie potraw.

Wyświetlacz

Wyświetlacz to element piekarnika, który pokazuje czas i wybrany tryb pracy, służy również do zaprogramowania pracy urządzenia. Obecnie, jest to coraz bardziej rozbudowany element i zwiększa się jego rola. Najnowsze modele posiadają kolorowe, przewijane wyświetlacze TFT, które steruje się osobnymi sensorami lub dotykowo. Posiadają one od 3 do 7 cali i wiele dodatkowych funkcji, np. mogą się łączyć z internetem.

Czyszczenie

Piekarniki oferują różne metody czyszczenia, takie jak pyroliza, kataliza, czy tradycyjne czyszczenie manualne. Wybór zależy od preferencji i gotowania.

Moc

Moc to jeden z parametrów piekarnika. Podaje się go w watach i określa on maksymalną moc z jaką działa piekarnik. Im większa moc urządzenia, tym szybciej będzie ono się nagrzewało to pożądanej przez nas temperatury, a więc szybciej przygotujemy posiłek. Szybkość nagrzewania piekarnika to dość istotna cecha, zwłaszcza wtedy, gdy mamy mało czasu. Niestety wiąże się to również z większym poborem energii.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna- wskazuje na poziom zużycia energii podczas pracy. Zgodnie ze standardami UE piekarniki klasyfikuje się od najbardziej oszczędnej A++ do najmniej E.

Szerokość

Kluczowy parametr, który określa, ile miejsca zajmuje urządzenie w kuchni. Standardowa szerokość piekarnika wynosi 60 cm, ale dostępne są także modele o innych rozmiarach, na przykład 45 cm lub 90 cm.

Wysokość

Określa rozmiar urządzenia i jego dostosowanie do danego miejsca w kuchni. Wysokość może się różnić w zależności od rodzaju urządzenia. Wybór odpowiedniej wysokości ma znaczenie przy planowaniu przestrzeni w domu oraz integracji urządzeń w meble kuchenne.

Głębokość

Głębokość urządzenia to odległość od jego frontu do tylnej ściany. Wybierając głębokość, upewnij się, że urządzenie zmieści się w przeznaczonej do tego wnęce kuchennej. Standardowa głębokość szafek kuchennych wynosi zazwyczaj około 60 cm, ale warto sprawdzić wymiary posiadanych mebli przed zakupem.