Porównanie Sana EUJ-606 Czerwony vs Omega Sana EUJ-707 Czerwona

Sana EUJ-606 Czerwony
Sana EUJ-606 Czerwony
Omega Sana EUJ-707 Czerwona
Omega Sana EUJ-707 Czerwona
Cena od2 250,00 od2 130,00
Ocena
4,9
60 opinii
4,86 5 0 (4,9)
4,8
406 opinii
4,84 5 0 (4,8)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka Sana Omega
Moc 200 W 200 W

Funkcja reverse Tak -
Kolor Czerwone Czerwone
Pojemnik na sok Tak -
Regulacja gęstości soku Tak -
Rodzaj Automatyczne Automatyczne
Rozmieszczenie wałków Poziome Poziome
Wałki Jednoślimakowe Jednoślimakowe
Zastosowane technologie Silnik wolnoobrotowy, QuickClean, Antypoślizgowe nóżki, Wolne wyciskanie Antypoślizgowe nóżki
Regulacja obrotów - Nie
Liczba poziomów obrotów - 1

Cechy Produktów

głośność pracy
trwałość
wydajność
jakość wykonania

Opinie

Opinie kupujących
  • k...6 Ocena: 5/5
    Dopiero 3 razy robiłem soki, mega plus za jakość soku. Klarowny, wytłoki niemal suche, cicha praca, śliczny wygląd, minus to trzeba rozdrabniać owoce za duże kawałki nie wejdą przez otwór. czytaj więcej
  • m...e Ocena: 5/5
    Sana to sprzęt dla tych co lubią proste rozwiązania. Montaż tej wyciskarki zajmuje kilka sekund, mycie około minuty. Jakość wyciskania jest na bardzo wysokim poziomie. Pulpa wychodzi sucha jak wiór. Bardzo wygodny wlot, można wkładać nawet średniej wielkości marchew w całości. Przy zieleninie nawet się nie zająknie. Całe liście jarmużu zwijam i wkładam do otworu. I tutaj miła niespodzianka. Sok wychodzi bardzo gęsty, aksamitny, niesamowicie zielony. Ja go nazywam espresso z jarmużu bo tak właściwie wygląda :) Rewelacyjna maszyna. Polecam ją i Sana Polska czytaj więcej
  • m...r Ocena: 5/5
    Wyciskarka SANA jest dopracowana idealnie. Koszt niemały, ale naprawdę warto. Prosta obsługa, szybkie czyszczenie idealna do wyciskania nawet soku z pokrzywy, czego nie potrafi wyciskarka RAVEN. Nie polecam RAVEN - po 10 min wyciskania pokrzywy nowiutką wyciskarką uszkodziła się plastikowa zębatka zgniatacza ślimakowego, poza tym reklamacji nawet złożonej przez Rzecznika Konsumentów firma nie uznaje. W sądzie bym wygrał, ale ze względu na koszty zrezygnowałem. Czego można się spodziewać za 400 zł? kolejna nauczka - nigdy nie kupuj najtaniej, już na pewno nie RAVEN. Jednym zdaniem - wyciskarka RAVEN-NIGDY, wyciskarka SANA = SUPER! czytaj więcej
  • k...i Ocena: 5/5
    Póki co jakość wykonania bardzo dobra, wygląda jak Ferrari wśród kuchennego AGD , odkąd ją mam piję dwa soki dziennie. Łatwość w użytkowaniu oraz czyszczeniu sprawia że aż chce się z niej korzystać czytaj więcej
  • sylwia Ocena: 5/5
    Wyciskarka pracuje cicho, można swobodnie rozmawiać. Pomimo wolnych obrotów sok robi się szybko. Sok z marchewki wizualnie porównywalny do tego z sokowirówki, smakowo też, i taki i taki mi smakuje. Natomiast sok z grejfruta wyciśnięty był na maksa, zostały tylko suche strzępki z całego owocu (wrzuciłam razem z pestkami). Właściwie to mam tylko jedno zastrzeżenie, że w obszernej książce z przepisami którą dostałam, nie ma takich przepisów jak mleko migdałowe, olej lniany, masło orzechowe, makaron, humus. I gdybym tego nie zobaczyła na youtube to bym w ogóle nie wiedziała, że można takie rzeczy robić. Jeszcze wszystkich funkcji nie wypróbowałam, więc się nie wypowiadam. No i jeszcze jedno, myje się szybko, bez porównania łatwiej niż sokowirówkę którą miałam. czytaj więcej
  • Patrycja Ocena: 4,5/5
    Wyciskarka jest bardzo estetycznie wykonana, stanowi ozdobę kuchni. Dobrze wyciska sok, jest go całkiem sporo (chociaż mogłoby byc go troszkę więcej). W zależności od preferencji sok może być klarowny lub gęstszy, z większą ilością błonnika (posiada kilka sitek w zestawie). Wszystkie części są dobrej jakości. Sanę mam dopiero od miesiąca, ale jestem z niej bardzo zadowolona. Moim zdaniem szybko się myje - mycie całości zajmuje mi ok 5 minut. Jest intuicyjna w obsłudze, szybko się ją składa i rozkłada. Dobrze radzi sobie z jarmużem, zieleniną, granatem, winogronami czy marchewkami. Jabłka trzeba wybierać świeże i twarde i wtedy też jest ok. Nie wiem jak sobie radzi z cytrusami, ponieważ nie ma jeszcze sezonu. Naprawdę jestem zadowolona. Mam nadzieję, że nic się nie będzie w niej ps czytaj więcej

Podsumowanie

Liczba punktów 2/3 2/3
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Moc

Moc to jeden z parametrów wyciskarki do owoców, który podawany jest w Watach. Informuje nas o tym, z jaką mocą działa silnik danego urządzenia. Zakres mocy w urządzeniach dostępnych na rynku jest dość duży i wynosi od 150 W do 500 W. Im wyższa moc urządzenia, tym łatwiej i szybciej poradzi sobie ono z twardszymi owocami lub warzywami, bez ryzyka przegrzania i awarii.

Pojemność pojemnika na miąższ

Pojemność pojemnika na miąższ to parametr wyciskarki do owoców, który informuje nas ile odpadów powstałych podczas wyciskania owoców zmieści się w pojemniku na miąższ. Im większa pojemność, tym więcej odpadów się zmieści, co ma znaczenie przy przygotowywaniu dużej ilości soku. Dzięki temu pojemnik nie będzie zapełniał się w trakcie pracy, a my nie będziemy musieli jej przerywać, by opróżnić pojemnik.

Pojemność pojemnika na sok

Pojemność pojemnika na sok to parametr elementu dołączonego do wyciskarki do owoców, który informuje nas o tym, ile soku w mililitrach zmieści się w pojemniku na sok. To jaka pojemność będzie dla nas zadowalająca jest uzależnione od tego, dla ilu osób będziemy przygotowywać soki. Jedna osoba z pewności zadowoli się mniejszym pojemnikiem, większa rodzina powinna wybrać większy pojemnik, by przygotować sok dla wszystkich jednocześnie.

Praca ciągła przez

Praca ciągła to parametr wyciskarki do owoców, który informuje nas jak długo może pracować urządzenie. jest to uzależnione od mocy urządzenia. Parametr jest podawany w minutach, jeśli praca ciągła wynosi, np. 10 minut to po upływie tego czasu urządzenie przerwie pracę i trzeba odczekać chwilę przed jej wznowieniem. Im dłuższa praca ciągła, tym większy komfort użytkowania. Nie trzeba się śpieszyć, tylko można na spokojnie przygotowywać sok.

Prędkość

Prędkość wyciskarki do owoców to parametr podawany w obrotach na minutę, od którego zależy szybkość z jaką przygotujemy sok. Parametr ten jest uzależniony od mocy silnika, urządzenia mogą mieć prędkość od 40 do 120 obrotów na minutę. W zależności od owoców, które wyciskamy, możemy zmienić prędkość. Wyciskarka do owoców nie jest urządzeniem, w którym im większa prędkość tym lepiej. Wolne obroty pozwalają zachować wartości odżywcze owoców.

Regulacja gęstości soku

Regulacja gęstości soku to funkcja niektórych modeli wyciskarek do soków, która umożliwia użytkownikowi wybranie stopnia klarowności soku. Jeśli chcemy całkiem klarowny sok, urządzenie podczas wyciskania owoców zatrzyma cały miąższ, który trafi do pojemnika na odpadki. Jeśli chcemy sok z miąższem, urządzenie część miąższu przepuści do wyciśniętego soku. Regulacja odbywa się na dwa sposoby: przy wykorzystaniu pokręteł regulacyjnych, albo za pomocą różnej wielkości oczek.

Rodzaj

Rodzaj wyciskarki określa mechanizm działania urządzenia i sposób wyciskania soku. Wyróżnia się m.in. wyciskarki wolnoobrotowe, które miażdżą owoce i warzywa, zachowując więcej składników odżywczych, oraz wyciskarki cytrusowe, przeznaczone do owoców takich jak pomarańcze czy cytryny. Wybór odpowiedniego rodzaju wpływa na konsystencję, klarowność i ilość soku, a także na wygodę użytkowania i czyszczenia urządzenia.

Rozmieszczenie wałków

Rozmieszczenie wałków określa układ elementów wyciskających w wyciskarce do owoców. Ma wpływ na sposób przetwarzania składników, efektywność wyciskania oraz konsystencję soku. Wałki mogą być ustawione pionowo lub poziomo – każdy układ charakteryzuje się inną pracą urządzenia i poziomem klarowności soku. Wybór odpowiedniego rozmieszczenia zależy od preferencji użytkownika i rodzaju owoców czy warzyw, które będą wyciskane.

Stopnie szybkości

Stopnie szybkości to parametr wyciskarki do owoców, który informuje nas o tym ile stopni o jakiej szybkości posiadana dany model urządzenia. Ma to przełożenia na ilość obrotów na minutę jakie wykonuje wyciskarka, w zależności od modelu może to być od 40 do 120 obrotów na minutę. Wyciskarka do owoców nie jest urządzeniem, którego celem jest szybkie działanie. Wolne obroty pozwalają zachować wszelkie wartości odżywcze owoców.

Wałki

Wałki w wyciskarkach do owoców to elementy odpowiadające za miażdżenie i wyciskanie soku z owoców i warzyw. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak plastik, ceramika czy stal nierdzewna, co wpływa na trwałość i efektywność wyciskania. Kształt i liczba wałków determinują stopień rozdrobnienia składników oraz ilość uzyskanego soku. Wybór odpowiednich wałków może mieć znaczenie dla jakości i klarowności soku.

Zastosowane technologie

Zastosowane technologie to funkcje i rozwiązania, które wpływają na sposób działania wyciskarki. Mogą obejmować m.in. mechanizm wolnoobrotowy dla lepszego zachowania wartości odżywczych, system automatycznego czyszczenia czy technologię tłoczenia na zimno. Wybór odpowiednich technologii może wpłynąć na efektywność wyciskania, łatwość obsługi i jakość soku.