Porównanie Magnat Ceramic Kuchnia, Łazienka B4 górski opal 2,5L vs Dulux Farba Easycare+ Element Patyny 2,5L

Magnat Ceramic Kuchnia, Łazienka B4 górski opal 2,5L
Magnat Ceramic Kuchnia, Łazienka B4 górski opal 2,5L
Dulux Farba Easycare+ Element Patyny 2,5L
Dulux Farba Easycare+ Element Patyny 2,5L
Cena wyprzedane od95,90
Ocena
4,9
4 opinie
4,88 5 0 (4,9)
4,5
3 opinie
4,5 5 0 (4,5)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka Magnat Dulux
Rodzaj Ceramiczne Lateksowe
Przeznaczenie Do kuchni Do ścian

Parametry fizyczne

Pojemność 2,5 L 2,5 L
Kolor Srebrne Srebrne
Odcień Srebrna Topola Srebrna Topola
Stopień połysku Matowe Matowe

Dane szczegółowe

Wydajność 16 m2/l 16 m2/l
Sposób rozcieńczenia Bez rozcieńczania Woda
Czas pełnego wyschnięcia (h) 3 4
Czas schnięcia w dotyku (h) 3 2
Czas pomiędzy położeniem drugiej warstwy (h) 2 4

Cechy Produktów

łatwość malowania
wygląd
wytrzymałość

Opinie

Opinie kupujących
  • Mariusz Ocena: 4,5/5
    Farba ok czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 5/5
    Pomalowałem łazienkę tym odcieniem farby i jestem nią zachwycony. Jeszcze nie miałem tak dobrej farby jak ta. Kryje doskonale, jest bardzo gęsta i wydajna, wogóle nie śmierdzi !!! Nie kapie z wałka, na ścianienie wygląda doskonale. POLECAM !!! czytaj więcej
  • M...k K. Ocena: 5/5
    Bardzo dobra farba do kuchni, nie wchłania zabrudzeń płynnych, nawet tłuszczu, łatwo z niej zmyć wszelkie zabrudzenia i po szorowaniu nie ma śladu. Do tego jest bardzo wydajna i kryje poprzedni kolor już przy pierwszej warstwie. POLECAM. czytaj więcej
  • j...a Ocena: 4/5
    Piękny kolor. Wymaga położenie 2 warstw, ale to raczej standard. czytaj więcej
  • I...o Ocena: 5/5
    OK czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 4,5/5
    4,5/5 czytaj więcej

Podsumowanie

Liczba punktów 1/2 1/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Rodzaj farby odnosi się do typu użytego środka wiążącego, czyli substancji, która łączy ze sobą pigmenty i tworzy trwały film farby na powierzchni. Najczęściej stosowane rodzaje farb to farby wodorozcieńczalne, alkidowe, lateksowe (akrylowe) i olejne. Farby wodorozcieńczalne rozpuszczone są w wodzie, a farby alkidowe w rozpuszczalnikach organicznych.

Przeznaczenie

Przeznaczenie w farbach odnosi się do jakiego rodzaju powierzchni lub materiałów farba jest przeznaczona do malowania. Przeznaczenie farby może określać, czy farba jest odpowiednia do malowania na powierzchniach wewnętrznych lub zewnętrznych, na metalu, drewnie, betonie czy też innych rodzajach podłoża.

Pojemność

Pojemność to ilość materiału, którą można pomieścić w pojemniku, naczyniu lub zbiorniku. Pojemność może być wyrażana w różnych jednostkach objętości, takich jak litry, mililitry, galony, kwarty, itp.

Stopień połysku

Stopień połysku w farbach określa poziom refleksyjności powierzchni pokrytej farbą. Oznacza to, jak bardzo powierzchnia odbija światło i czy ma ona matowe, półmatowe, półbłyszczące, błyszczące czy wysokobłyszczące wykończenie.

Wydajność

Wydajność farb określa ilość farby potrzebnej do pokrycia określonej powierzchni. Jest to ważna cecha farb, ponieważ wpływa na koszty i czas wymagany do przeprowadzenia malowania. Wydajność farb jest zwykle podawana w metrach kwadratowych na litr farby lub w metrach kwadratowych na jedno opakowanie farby. Im wyższa wydajność farby, tym mniejsza ilość farby będzie potrzebna do pokrycia danej powierzchni, co oznacza niższe koszty i krótszy czas potrzebny do malowania.

Sposób rozcieńczenia

Stopień rozcieńczenia w farbach odnosi się do stosunku ilości rozpuszczalnika (zwykle woda lub rozpuszczalnik organiczny) do ilości farby w mieszaninie. Jest to stosunek objętościowy lub wagowy, zwykle wyrażany w procentach.

Czas pełnego wyschnięcia (h)

Czas pełnego wyschnięcia w farbach to czas, który potrzebny jest do całkowitego wyschnięcia powłoki farby po jej nałożeniu na powierzchnię. Wyschnięcie farby to proces utwardzania, w którym składniki farby reagują ze sobą i z otaczającym powietrzem, co prowadzi do utworzenia trwałej powłoki na powierzchni. Czas pełnego wyschnięcia farby zależy od rodzaju farby, temperatury i wilgotności otoczenia oraz grubości warstwy farby.

Czas schnięcia w dotyku (h)

Czas schnięcia w dotyku to czas, jaki upływa od momentu nałożenia farby na powierzchnię do momentu, gdy farba przestaje być lepka i można ją dotknąć bez ryzyka zniszczenia wykończenia. Wartość ta może być określona przez producenta farby i jest zwykle podana na opakowaniu lub w specyfikacji produktu. Czas schnięcia w dotyku zależy od rodzaju farby, warunków aplikacji i warunków otoczenia, takich jak temperatura i wilgotność powietrza.