Porównanie Beckers Farba Lateksowa Vaggfarg Biała 10l vs Beckers Farba Lateksowa Designer White 10L

Beckers Farba Lateksowa Vaggfarg Biała 10l
Beckers Farba Lateksowa Vaggfarg Biała 10l
Beckers Farba Lateksowa Designer White 10L
Beckers Farba Lateksowa Designer White 10L
Cena wyprzedane od165,00
Ocena
2,1
7 opinii
2,07 5 0 (2,1)
4,5
233 opinie
4,47 5 0 (4,5)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka Beckers Beckers
Rodzaj Lateksowe Lateksowe
Przeznaczenie Do ścian Do ścian

Parametry fizyczne

Pojemność 10 L 10 L
Kolor Białe Białe
Odcień Biały Biały
Stopień połysku Matowe Matowe

Dane szczegółowe

Wydajność 14 m2/l 14 m2/l
Sposób rozcieńczenia - Woda
Czas pełnego wyschnięcia (h) - 4
Czas schnięcia w dotyku (h) - 2
Czas pomiędzy położeniem drugiej warstwy (h) - 4

Cechy Produktów

łatwość malowania
wygląd
wytrzymałość

Opinie

Opinie kupujących
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 0,5/5
    Dodaję opinie na temat produktów tak rzadko, że ten komentarz powinien być dowodem na maksymalny poziom mojego zażenowania. Być może ta farba łatwo się zmywa, może nawet jest odporna na szorowanie, może ma jakiekolwiek inne magiczne właściwości, ale producent zapomniał o jednym - o kryciu. Moja wczorajsza przygoda z malowaniem skończyła się na efekcie który można porównać do malowania ścian pędzlem zamoczonym w popłuczynach najtańszej farby. Na zdjęciach w formie pamiątki - jak wygląda ściana po dwóch I trzech warstwach Beckersa - które jak obiecuje producent wystarczą aby pokryć ścianę. Jeśli następnym razem będę miała dzień który będę chciała zmarnować wraz z pieniędzmi, na pewno dla rozrywki wybiorę się po tą farbę ponownie i w twórczym szale będę malować mazy na ścianach. Do niczego i czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 1/5
    Przy poprzednim malowaniu użyłam kolorowych farb dulux, jednak były one trudne w utrzymaniu i czyszczeniu wbrew temu co mówił producent, więc przy tym malowaniu postanowiłam wrócić do farb beckers, z którymi miałam same dobre doświadczenia podczas malowania i użytkowania w poprzednim mieszkaniu. Jestem właśnie po pomalowaniu 3 warstwy na ścianach i suficie w jednym z pokoi, a jasno szary kolor wciąż wyraźnie prześwituje przez biel. Wg. producenta 3l farby powinny pokryć 42m2 (14m2/l) i dwie warstwy powinny dać idealne krycie. Zużyłam 3 puszki farby po 3l na 38m2, zapłaciłam za nie 210zł, a pokój wygląda tragicznie. Byłabym jak najbardzieł skłonna wydać więcej za dawną jakość tej farby, ale to co otrzymałam aktualnie jest żartem. Zdecydowanie nie polecam tego produktu. Sama bardzo się zawio czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 3/5
    Jestem amatorem, ale wydaje mi się że wydajność z opakowania - 140m2 to fikcja. Mocno zielone ściany, musiałem malować 3 - 4 razy aby całkowicie zakryć kolor. Farba jest bardzo gęsta i szybko schnie. Zapach charakterystyczny ale nie śmierdzi i szybko znika. czytaj więcej
  • Marcin Ocena: 5/5
    Kolejna farba Beckers, ktora mnie nie zawiodla. Kryje bardzo dobrze, jest wydajna, kosztuje mniej niz najdrozsze farby. Nie jestem w stanie ocenic odpornosci na zmywanie/scieranie jezeli chodzi o kolor bialt bo jeszcze jej nie ubrudzilem ale inne kolory, ktorymi malowalismy do tej pory byly bardzo odporne. czytaj więcej
  • p...6 Ocena: 5/5
    Farba super pięknie kryje, firma kurierska nie spisała sie produkt uszkodzony..... czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 4,5/5
    Farba jakościowo jest super, fajnie kryje. W promocyjnej cenie nie jest bardzo droga czytaj więcej

Podsumowanie

Liczba punktów 0/2 2/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Rodzaj farby odnosi się do typu użytego środka wiążącego, czyli substancji, która łączy ze sobą pigmenty i tworzy trwały film farby na powierzchni. Najczęściej stosowane rodzaje farb to farby wodorozcieńczalne, alkidowe, lateksowe (akrylowe) i olejne. Farby wodorozcieńczalne rozpuszczone są w wodzie, a farby alkidowe w rozpuszczalnikach organicznych.

Przeznaczenie

Przeznaczenie w farbach odnosi się do jakiego rodzaju powierzchni lub materiałów farba jest przeznaczona do malowania. Przeznaczenie farby może określać, czy farba jest odpowiednia do malowania na powierzchniach wewnętrznych lub zewnętrznych, na metalu, drewnie, betonie czy też innych rodzajach podłoża.

Pojemność

Pojemność to ilość materiału, którą można pomieścić w pojemniku, naczyniu lub zbiorniku. Pojemność może być wyrażana w różnych jednostkach objętości, takich jak litry, mililitry, galony, kwarty, itp.

Stopień połysku

Stopień połysku w farbach określa poziom refleksyjności powierzchni pokrytej farbą. Oznacza to, jak bardzo powierzchnia odbija światło i czy ma ona matowe, półmatowe, półbłyszczące, błyszczące czy wysokobłyszczące wykończenie.

Wydajność

Wydajność farb określa ilość farby potrzebnej do pokrycia określonej powierzchni. Jest to ważna cecha farb, ponieważ wpływa na koszty i czas wymagany do przeprowadzenia malowania. Wydajność farb jest zwykle podawana w metrach kwadratowych na litr farby lub w metrach kwadratowych na jedno opakowanie farby. Im wyższa wydajność farby, tym mniejsza ilość farby będzie potrzebna do pokrycia danej powierzchni, co oznacza niższe koszty i krótszy czas potrzebny do malowania.

Sposób rozcieńczenia

Stopień rozcieńczenia w farbach odnosi się do stosunku ilości rozpuszczalnika (zwykle woda lub rozpuszczalnik organiczny) do ilości farby w mieszaninie. Jest to stosunek objętościowy lub wagowy, zwykle wyrażany w procentach.

Czas pełnego wyschnięcia (h)

Czas pełnego wyschnięcia w farbach to czas, który potrzebny jest do całkowitego wyschnięcia powłoki farby po jej nałożeniu na powierzchnię. Wyschnięcie farby to proces utwardzania, w którym składniki farby reagują ze sobą i z otaczającym powietrzem, co prowadzi do utworzenia trwałej powłoki na powierzchni. Czas pełnego wyschnięcia farby zależy od rodzaju farby, temperatury i wilgotności otoczenia oraz grubości warstwy farby.

Czas schnięcia w dotyku (h)

Czas schnięcia w dotyku to czas, jaki upływa od momentu nałożenia farby na powierzchnię do momentu, gdy farba przestaje być lepka i można ją dotknąć bez ryzyka zniszczenia wykończenia. Wartość ta może być określona przez producenta farby i jest zwykle podana na opakowaniu lub w specyfikacji produktu. Czas schnięcia w dotyku zależy od rodzaju farby, warunków aplikacji i warunków otoczenia, takich jak temperatura i wilgotność powietrza.