Porównanie Janome 423S vs Janome 419S

Janome 423S
Janome 423S
Janome 419S
Janome 419S
Cena od1 445,00 od1 599,00
Ocena
4,9
92 opinie
4,85 5 0 (4,9)
4,9
54 opinie
4,92 5 0 (4,9)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka Janome Janome
Rodzaj Tradycyjna Tradycyjna
Funkcje Automatyczne nawlekanie igły, Automatyczne obrzucanie dziurki na wymiar guzika, Możliwość zastosowania podwójnej igły, Regulacja docisku stopki, Szycie wstecz Automatyczne nawijanie szpulki, Automatyczne nawlekanie igły
Funkcje szycia Obszywanie dziurek -
Kolor Białe Białe

Ściegi

Ilość ściegów 23 19
Rodzaje ściegów Proste, Portójne stebnowe, Zygzakowe, Zygzak elastyczny, Owerlokowe, Kryte, Ozdobne Zygzakowe, Satynowe
Maksymalna szerokość ściegu 5 mm -

Stopka

Rodzaje stopek Do podwijania na 3 mm, Uniwersalna, Do dziurek, Półstopka do wszywania zamków -

Techniczne

Moc 85 W 85 W
Rodzaj chwytacza Wahadłowy Wahadłowy
Wolne ramie Tak Tak

Fizyczne

Wysokość 29 cm 37 cm
Waga 7,3 kg 7,2 kg

Wyłączany transport Tak Tak

Cechy Produktów

głośność pracy
łatwość obsługi
trwałość

Opinie

Opinie kupujących
  • m...a Ocena: 5/5
    Bardzo dobra maszyna. Bez problemu radzi sobie nawet z cięższym szyciem. W tym przedziale cenowym to był najlepszy wybór. czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 4,5/5
    Maszyna tak jak w opisie w sklepie .Jestem zadowolona. czytaj więcej
  • Monika S. Ocena: 5/5
    Maszyna rewelacyjna:) przerzuciłam się z Łucznika Zofii 2015, która była moją pierwszą maszyną... dosłownie niebo a ziemia. Wiadomo, jeśli ktoś już szył na maszynach o podobnym standardzie pewnie nie będzie zaskoczony, ale w porównaniu do modeli w granicach 500 zł po prostu jest cudowna. Wraz z maszyną zamawiałam cały zestaw stopek i przedłużany stolik, w komplecie czuję że mogę już uszyć wszystko co tylko przyjdzie mi do głowy! Przy okazji jak ona brzmi ;) czytaj więcej
  • Mariapora Ocena: 5/5
    Maszyna ma duży wybór ściegów i jest łatwa w obsłudze. Instrukcja jest przejrzysta i krok po kroku jest napisane jak ustawić żądany ścieg. Nie wypowiem się w kwestii trwałości, bo dopiero co zakupiona. Podoba mi się, że można wygodnie obszywać rękawy, ponieważ można wyjąć część podstawy i zostaje wąska stopa, na którą można nałożyć rękaw lub ubranko dla dziecka i obszyć w kółko. Ścieg owerlokowy jest niezwykle przydatny przy zaszywaniu tkanin. Maszyna ma niepozorny wygląd, bez żadnych wzorków i pstrokatych kolorów, ale jak zaczynam szyć to szkoda od niej odchodzić. czytaj więcej
  • i...7 Ocena: 5/5
    Отличная качественная машинка для дома,много функций,простая в использовании,негабаритная,надёжная czytaj więcej
  • Joanna Ocena: 5/5
    Prosta w obsłudze , cicha, w większości metalowe podzespoły i korpus. czytaj więcej

Podsumowanie

Liczba punktów 1/2 1/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Określa jej przeznaczenie i możliwości. Istnieją maszyny do szycia domowe, przemysłowe i specjalistyczne. Maszyny domowe są przeznaczone dla hobbystów, oferują szeroki zakres podstawowych i dekoracyjnych ściegów. Maszyny przemysłowe są bardziej wydajne i służą do produkcji. Specjalistyczne maszyny, takie jak overlocki, służą do wykończenia brzegów materiałów.

Funkcje

Obejmują regulację prędkości, automatyczne nawlekanie nici, obcinanie nici, ściegi dekoracyjne, owerlokowanie, ściegów elastycznych, czy przeszycie guzików. Zaawanszone modele mogą mieć wyświetlacze, pamięć ściegów, stopki do różnych zadań i wiele innych. Funkcje wpływają na komfort pracy, precyzję i wydajność maszyny.

Ilość ściegów

Liczba różnych rodzajów ściegów, jakie maszyna może wykonywać. Standardowe maszyny mają od kilku do kilkudziesięciu ściegów, obejmujące podstawowe, dekoracyjne i specjalistyczne. Więcej ściegów daje większe możliwości kreatywności i wykończenia projektów, ale nie zawsze jest konieczne. Wybór zależy od poziomu zaawansowania i rodzaju prac, jakie zamierzasz wykonywać.

Rodzaje ściegów

Istnieje wiele rodzajów ściegów, takich jak prosty, zygzak, ścieg haftu, ścieg overlock, ścieg chwytający, ścieg dekoracyjny i wiele innych. Każdy rodzaj ściegu ma swoje unikalne zastosowanie i pozwala na różne efekty szycia, od prostego zszywania materiału po bardziej zaawansowane ozdabianie i wykończenie.

Moc

Jest to wydajność urządzenia. Mierzy się ją w watach (W) lub kilowatach (kW). Im wyższa moc, tym urządzenie działa szybciej i skuteczniej. Wybór mocy zależy od indywidualnych potrzeb i zastosowania urządzenia.

Rodzaj chwytacza

Określa, jak maszyna chwytająca nici i tworząca ściegi. Najpopularniejsze rodzaje to chwytacz suwakowy (w dolnym chwytaczu) i chwytacz wahadłowy (w górnym chwytaczu). Chwytacz suwakowy jest bardziej powszechny i łatwiejszy w obsłudze. Chwytacz wahadłowy jest bardziej zaawansowany i często stosowany w profesjonalnych maszynach.

Szerokość

Ten wymiar odnosi się do odległości pomiędzy lewą a prawą stroną urządzenia. Jest kluczowy przy planowaniu miejsca w kuchni lub innym pomieszczeniu, aby sprzęt idealnie pasował do dostępnej przestrzeni.

Wysokość

Ten wymiar określa odległość od dolnej do górnej części urządzenia. Wysokość ma znaczenie w kontekście ergonomii i wygody użytkowania, wpływając na dostępność oraz komfort obsługi urządzeń.

Waga

Waga produktu wpływa na komfort użytkowania i kontrolę podczas korzystania. Lżejsze modele są łatwiejsze w obsłudze, natomiast cięższe zapewniają większą stabilność, co może wpłynąć na precyzję i wygodę użytkowania